We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

TV’lerde kapıştırma programları üzerine - 1

163 18 314
14.03.2019

Geçen pazartesi CNN Türk’te katıldığımız “Tartışma Programı”nda Elfin Hanım ağır hakarete uğrayınca programdan ayrıldı. Gündemdeki ana konu Mansur Yavaş olayıydı. Yavaş, 8-10 puana yakın önde gidiyordu ve iktidarın Ankara’yı kaybetmesi kesin gibiydi. Kesinlikle engellenmeli, aşağılanmalı, hatta tutuklanarak adaylığı düşürülmeliydi. Ay sonuna kadar iktidar ne haltlar yiyecek, bilinmiyor.
Tek yanlı iddialar bir saati aşkın tekrarlanıp durdu. Henüz Yavaş bu konuda açıklamayı ertesi gün yapacaktı. Konunun karşı tarafın bir savunması olmadan bu şekilde gündeme getirilmesi baştan fauldü.
Eşim “Sen söz aldığında gazeteci kontenjanından kişi laf atıyor, kamera sık sık ona dönüyor ve senin söylediklerin arka plan gürültüsü olarak kalıyordu” dedi. Ekran taktikleri.. Sonra da lanet okuyup bırakmış izlemeyi; eve dönünce bir araba laf işittim, sen niye kalkmadın Elfin ile birlikte, diye.
Aslında ruhen programdan ayrılmıştım, ama birkaç lafım vardı, onları dile getirecektim. Bir de bugüne kadar hiç program terk etmedim. Yalanlar karşısında kasılıp kaldığım ise çok oldu!
Sözde “tartışma”da iktidar tarafında bir avukat, bir gazeteci, bir de “akademisyen” - ve iktidarın SETA “araştırma kurumu”nun direktörlerinden biri var..

İktidarla ilişki içindeler
Aslında bütün bu programların çatısı buna göre kuruluyor: Bir tarafta,........

© Cumhuriyet