We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türkiye sırat köprüsüne çıkartıldı, ya cennete ya cehenneme itilecek

177 54 458
11.04.2019

Operasyonu YSK eliyle mi yapmayı planlıyorlar sanki: “Her şey hukuk dahilinde gerçekleşiyor, seçimlerin patronu YSK, o yeniden seçim dedi...”
Eğer böyle bir plan varsa, bunu burada ve dünyada kimseye yutturamazlar; YSK kendi ipini çeker, aynı zamanda iktidar da sandık demokrasisini bitirir. Böylece bindikleri “demokrasi tramvayı”ndan tamamen inmiş olurlar.
Türkiye “açık dikta, keyfi yönetim” dönemine geçer. Böyle bir planları varsa ve YSK’yi el altından buna hazırlıyorlarsa, ülkeye yazık ederler. Yarattıkları parçalanmış ülkeyi daha büyük tehlikelere sürüklerler. YSK’ye güvenmiyor musunuz, lafları boşboğazlıktır.
YSK’yi kullanarak yaratacakları oldubitti, siyasal bir darbe olur, iktidarın hukuku, yasaları iğdiş ederek, kullanarak gerçekleştirdikleri darbe.
“YSK karar versin öpüp başımıza koyalım” açıklamalarının hiç güvencesi yok, çünkü YSK önceki uygulama ve kararlarının tersine hareket ediyor, mazbatayı yokuşa sürüyor ve sanki Büyükçekmece üzerinden seçimlerin yenilenmesi için hazırlanan planın uygulamasına geçiyor, izlenimi çok yaygın.

YSK yasalara uysun yeter
YSK yasal sorumlulukları konusunda güven vermiyor, kulağının iktidarın sesine yönelik olduğuna ilişkin kamuoyunda ağırlıklı bir görüş var.........

© Cumhuriyet