We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kılıçdaroğlu’nun aldığı büyük risk!

49 0 0
14.09.2021

Siyaset, sıcak bir sonbahara hazırlanıyor. Saray’ın, siyaset işleri başkanı Ali Erbaş’ın, Meclis kolları başkanı Mustafa Şentop’u da topa sokarak gündeme getirdiği sosyal medya sansüründen anayasa hesaplarına kadar pek çok konuda hazırlıklar yaptığı anlaşılıyor.

İktidarın bu süreçten istediği sonucu alması için gerilim gerekiyor. Böylece, “onlar ve biz”, “teröristler ve milliler” gibi ayrımlar yapıp her şeyin özünü geri plana itmek istiyorlar. Bugüne kadar yaptıklarının devamı...

“Gerilimde” muhatap taraf CHP bu “oyuna” gelmiyor. Erbaş’la hedeflenen olmayınca Bahçeli devreye girdi, yine olmadı! CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisi gerilime taraf olmadığı gibi tabana da sık sık “sakin olun” mesajı veriyor. İktidara yürüdüklerini, önceki seçimlerden daha inanmış, tam inanmış şekilde dile getiriyor.

***

Saray’ın iktidarı kaybetmemek uğruna her şeyi yapacağı bir süreçte Kılıçdaroğlu’nun izlediği siyasetin toplumda hissedilen eksileri şunlar:

- Erdoğan’a anladığı dilden karşılık verecek bir yapı yok. Bu tabloda siyasi yelpaze değişmez.

- Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş temelleri bir bir yıkılıyor. Buna “sakin” bakarak engel olunmaz. CHP bu tutumuyla, yıkıma karşı çıkmak yerine adeta şahitlik ediyor.

- CHP’nin varlığı, içte ve dışta “Türkiye’de........

© Cumhuriyet


Get it on Google Play