We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

SBK’den 8 milyon alan Çağlayan sakini kim?

42 0 0
24.07.2021

Bir ay boyunca hararetle tartıştığımız Sezgin Baran Korkmaz’ı tam unutmuşken CHP’nin çalışkan milletvekillerinden Ali Mahir Başarır, 31 Aralık 2020’de dönemin başsavcısı Fidan’la, Avusturya’da karapara aklama suçundan tutuklu bulunan Sezgin Baran Korkmaz’ın mesajlaştığı iddiasını gündeme getirerek SBK konusuna bomba bir dönüş yaptı.

Bak şu Ali Mahir Başarır’ın yaptığı işe?

Tatilini kim bilir hangi sonradan görme zenginin yatında ya da otelinde geçirmekte olan insanları hiç olmazsa şu dokuz gün rahat bıraksaydın da bayram dönüşü açıklasaydın olmaz mıydı?

Biz de yazacaktık bazı şeyler ama tatillerini zehir etmek istemedik insanların. Madem bayram tatili burunlarından geldi, o zaman devamını getirelim bari.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın talebi üzerine 30 Eylül 2020’de SBK’nin tüm mal varlıklarına el konulması için 10. sulh hâkimliğine talepte bulunmuştu. SBK’nin ve diğer 14 gerçek kişinin, 30 Eylül 2020 ve 23 Ekim 2020 tarihlerinde dört ayrı mahkeme tarafından mal varlıklarına el koyma kararları verildi.

Dört farklı tarihte dört farklı mahkeme kararı uyarınca el koyma kararı olmasına rağmen, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili olan ve şu an Adalet Bakanlığı’nda Bakan Yardımcısı olan Hasan Yılmaz tarafından 6 Kasım 2020 tarihinde İstanbul 3. Sulh Ceza Hâkimliği’nden bu tedbir ve el koyma kararlarının resen kaldırılması istendi. Bu kapsamda, aynı gün olan 6 Kasım 2020 tarihinde İstanbul 3. Sulh Ceza Hâkimi Yasin Karaca tarafından tedbir kararlarını kaldırdı.........

© Cumhuriyet


Get it on Google Play