We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Okur mektuplarının dili ve kalbi

71 0 0
19.06.2020

Köşe yazıları üzerine gelen elektronik mektupların hepsini tek tek okuyor ve üzerlerine uzun uzun düşünüyorum. Ancak vaktim yetmediği için hepsini cevaplayamıyorum.

Ama dünkü “Kürt çıkmazında yürümek” başlıklı yazı üzerine gönderilen birbirinden farklı içerikteki mektuplar bir arada okunduklarında meseleye dair bazı temel soruları bizzat cevaplıyor ve sorunun tıkanık olan noktalarını başka başka açılardan samimiyetle örnekliyor diye, içlerinden birkaçını, imzaları bende saklı kalmak üzere paylaşmak istedim.

Hepimizin içindeki siyahın, grinin ve beyazın aynası niyetine.

Biz, hepimiz kimiz ve her seferinde hangi taşlarda tökezlemekteyiz bir kez daha görelim diye.

...

Avrupa’da yaşayan ve ülkesini 23 yıldır göremeyen, dönemin genci, şimdilerin orta yaş klasmanında olan, ülkesine gelmeyi hep hayalinde sıcak tutan, öğrenciyken sırf sadece Kürt olduğu için ve pek tabii ki yazdığınız sebeplerden dolayı Kürtlüğünü inkâr etmediği için eğitim hayatı bitirilmiş; ya eline silah alıp dağa çıkmaya ya da ülkesini terk etmeye zorlanmış bir genç hem de.

Kürtler kendileri için elinden geleni yapıyor fakat sanırım çektikleri acıları ve çığlıklarını kimse duymuyor, ortak........

© Cumhuriyet


Get it on Google Play