We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

‘Küresel Adaletsizlik!’

26 11 0
27.09.2019

Böyle dedi, daha doğrusu haykırdı, “Küresel Adaletsizlik!” diye; “Birleşmiş Milletler”in (BM) dünya liderlerine özgülenen “74. Genel Kurul Toplantısı”nda Erdoğan.
Ardından da, “İnsanlığın kaderi, sınırlı sayıda ülkenin insafına bırakılamaz!” dedi ve sürdürdü, “Dünya, beşten büyüktür!” diye...
Katılmamak olası mı, değerli dostlar?
Ne var ki, 82 milyonun kaderinin “tek kişinin ağzını açıp kapamasına bağlanması, insafına bırakılması” da kabul edilebilir mi?
Böyle bir konumda olan birinin, üstelik “dünya beşten büyüktür!” diyenin, en azından kullandığı dilin “Devlet Dili” olması, dolaysıyle de “Devlet Terbiyesi”ne uygun düşmesinin gerektiği “de” hepten bilinir.
“Devlet Dili” kavramını yıllardır dahası yüzyıllardır kullanırız, yazarız çizeriz de, “Devlet Terbiyesi” söylemi, pek öyle ortalarda olan, sık kullanılan bir kavram değil; bilmem ki ne dersiniz?
Bu hafta başında, TV’de bir konuşma yapan, “CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek” dile getirdi bu kavramı; tam zamanında tam yerinde oldu.
Çünkü bugün Cumhurbaşkanı göreviyle, TC Devleti’nin başında olan Recep Tayyip Erdoğan, “Birleşmiş Milletler” toplantısına katılmak için uçağa binmeden önce “basın”la buluştu, “FOX TV” muhabirinin bir sorusuna verdiği “yanıt”la, “Devlet Terbiyesi” tutumunu ortaya koydu, şöyle: Muhabirin, Kılıçdaroğlu’nu kaynak göstererek, “Tank Palet Fabrikası”........

© Cumhuriyet