We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

‘Koltuk’

14 4 0
20.09.2019

Değerli dostlar, gazetemiz Cumhuriyet’in Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, her pazartesi günü olduğu gibi, bu hafta başında da “Cumhuriyet’ten Okurlara” köşesinde, “İstanbul’u kaybeden, Türkiye’yi kaybeder!” diyen Erdoğan’ın bu söylemini anımsatarak seslendi okurlara.
Bu bağlamda, Erdoğan’ın bir başka dile getirişi de, “İstanbul’u yöneten Türkiye’yi yönetir!” vurgulamasıdır.
Dolaysiyle, İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’yla uğraşır durur...
İmamoğlu’nun yönetime başlamasıyla birlikte, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden istifa edenlerin yoğunluğunu anımsatıp, kendisinin, “İBB Başkanı olduğu dönemde, önceki dönemden kalma hiç kimseyi yerinden, ekmeğinden ve aşından etmediklerini” söyler hep...
Gerçeklerden bu denli uzak böyle bir açıklamaya insan dayanamıyor; nitekim Cumhuriyet’te, Miyase İlknur, Erdoğan’ın bu konudaki tutumunu gözler önüne şöyle seriverdi:
“Erdoğan’ın 1994 yılında, İstanbul Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduktan sonra, İSTON’dan ‘139’, SUSER’den ‘120’, Metro AŞ’den ‘45’ işçiyi kapının önüne koydu; ‘47’ bürokratı da Sarıgazi’de, prefabrik bir şantiyeye sürdü!..” dedi.
Erdoğan’ın, İstanbul Belediye Başkanı’yla bu tür uğraşısından başka, Saray’daki “davet” sırasındakini de İmamoğlu’ndan dinleyelim:........

© Cumhuriyet