We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Atatürkçüler Ayakta

23 0 0
24.07.2021

Atatürkçü Düşünce Derneği’ni sırtlanıp doğrultusundan hiç ödün vermeden, saygınlıkla ayakta tutan Hüseyin Emre Altınışık, sonbaharda yapılacak genel kurulda büyük bir sorumluluk ve yurtseverlikle yürüttüğü görevini onurla bir başka devrimciye bırakacak.

Bayrağı devralmaya hazırlananlar arasında yer alan Ayhan Yalçınkaya, Anadolu’daki örgütleri gezmeye başlamış bile. Yaklaşık 180 şubeyi ziyaret edip toplantılar düzenlemiş. İzlenimlerini aktardı bize:

“Ortak sıkıntılar, büyük ölçüde iktidarın baskısı ve yaşanan ekonomik sorunlar. Atatürkçüler, insanüstü bir çabayla ADD’yi ayakta tutuyorlar. Hemen her şubedeki arkadaşlarımız, özel yaşamlarından özveride bulunarak derneğin geleceğe aktarılması için çaba harcıyorlar.

Neredeyse tüm esnaf ve meslek odalarının bile bir tür iktidarın sivil toplum örgütü haline geldiği ve tarikatların giderek güçlendiği bu dönemde ADD’nin daha önemli işlevler üstlenmesi ve gürbüzleşmesi gerektiği anlaşılıyor.

Dernek içinde hiç kuşkusuz birikimli ve inançlı kadrolar var. Yeni dönem için sorumluluk alacak arkadaşlarımızı bu kadrolardan........

© Cumhuriyet


Get it on Google Play