We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Gidenler ve gidemeyenler

36 4 14
17.01.2019

Sezon sonu serbest kalacak olan Babel devre arası giderek Beşiktaş’a piyango gibi 2 milyon Avro kazandırdı. Çünkü alıcısı olan bir oyuncu Babel. 2017 Ocak’ında yine ara transfer döneminde gelmişti Beşiktaş’a. Ve o süreden beri 22 gol 11 asistle takımına en fazla katkıda bulunan isim oldu.
Beşiktaş yönetimi ise sözleşme bitimine 1 yıl kalmadan bu futbolcuyla yeniden anlaşma becerisini gösterememişti. Bunun üzerine, kendisinden beklenenleri karşılamadığı gerekçesiyle taraftarın gözünde düşürüldü. Takımın oyununun, özellikle geçen sezonun 2. yarısından itibaren gittikçe seviye kaybetmesinin sorumlularından biri olarak gösterildi. Ruhsuzlukla, isteksizlikle suçlandı. Öyleyse bu formayı da hak etmiyordu.
Çok tanıdık bir manzara yani. Böylece Beşiktaş’ın övgü toplayan oyununun temel taşlarından biri daha gidiyor ama umursayan yok. Ve Beşiktaş’ın geriden başlayan akışkan oyununun niye bozulduğuna, takımın kaderinin niye sadece Quaresma’nın ortalarına(!) bırakıldığına kafa yoran da yok.
Yararlı olan futbolcular doğal olarak kulüp bulabilen oyuncular... Onlar gidiyor; sırada Tolgay var mesela. Ama yüksek ücretli kaleci Tolga talibi olmadığı için........

© Cumhuriyet