We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

5-1 normal sonuç

47 0 0
23.07.2021

Önce Euro20’de hüsran, sonra G.Saray’ın Şampiyonlar Ligi ön eleme karşılaşmasında hüsran. Biz zaten nicedir dibe vurduğumuzu biliyorduk da Euro 20’nin en kötü takımı olunca ve şimdi de G.Saray’ın 5-1’lik mağlubiyeti gelince, her şeyi hâlâ çok normalmiş gibi gösterenler de galeyana gelmiş durumda. Sanki birden bire gözleri açılıvermiş gibi.

Oysa ki yıllardır haykırıyoruz “Bu yol yol değil” diye. Ama nafile. Merkez medyası, ana akım TV kanalları, otorite yorumcular, kulüp yönetimleri, TFF’si bugüne dek bizi hayal aleminde dolaştırdılar hep. Arada bir alınan başarılı sonuçların arkasına sığındılar. Sistemin bozulmadan yürümesi için her türlü yeniliği her türlü yeni düşünceyi daha başından baltaladılar. Kaptıkları köşe başlarına sıkı sıkıya sarıldılar. O yüzden ne medyanın anlayışları değişti, ne kulüplerin yönetim biçimleri ne de teknik direktörlerin tavırları. Aynı insanlar, aynı anlayışlar döndü durdu.

Oysa ki futbolu bilen, yorumlayan o kadar çok genç insanımız var ki. Ne ki bunların hiç biri sistemin içine sokulmadı, sokulmuyor. Kazara girseler de iki gün sonra araziye uyuyorlar. Çünkü........

© Cumhuriyet


Get it on Google Play