We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bari İsmail Türüt’le Seda Sayan istifa etsin!

484 0 0
17.05.2021

“Ünlü” ne garip söz… Sen hiç tanımıyorsun. Ama senin tanımadıklarının seni tanıması bir sıfata dönüşüyor. “Ünlü” olmak sanki doktorluk ya da mühendislik gibi. El becerinin, ses yeteneğinin olması mühim değil. “Ünlülük” insana ekmek pişiriyor. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda özel günlerde ağırlananlara ya da her kurdelenin başında elde makas bekleyenlere bakın. Her sıra dışı hikâyeye “ünlüler” ya da “ünlülerle dolaşanlar” karışıyor.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a o gün verilen önerge diğerlerinden farklıydı. Bu kez konu ne ekonomi ne de siyasetin alışılagelen gündemiydi. Milletvekili Altan Tan, Kurtulmuş’a TRT’deki Osmanlı dizisini soruyordu. Zira Diriliş Ertuğrul’a o günlerde minik bir oyuncu katılmıştı. Çok değil, beş yıl önce, devletin kanalındaki yüksek bütçeli dizide, “Turalı” karakterine hayat veren o minik aktör, Sedat Peker’in oğlu B.T. Peker’den başkası değildi.

Diriliş Ertuğrul sadece bir dizi mi, yoksa daha fazlası mı? Altan Tan, Peker’in geçen günlerde bir videoyla özür dilediği “oluk oluk kan akıtma” sözlerini hatırlatıp şöyle sormuştu: “Bakanlarınızın ve milletvekillerinizin düzenli olarak setine gidip görüntü verdiği Diriliş Ertuğrul dizisinde, mitinglerde Erdoğan’ın destekçisi olduğunu belirten Sedat Peker’in oğlunun oynatılma gerekçesi nedir?”

Kuşkusuz mesele bir çocuk ya da oyunculuk performansı değildi. TRT dizisi, bir Osmanlı kahramanının oğlu Turalı’ya can veren oyuncuyla, Sedat Peker’e selam gönderiyordu. Nitekim bir yıl sonra, dizinin sonraki sezonunda, B.T. Peker ekranda görünmeyince, çeşitli spekülasyonlar yapıldı. Küçük B.T. Peker’in diziden çıkarıldığı söylendi. Devlet kanalına dizi yapan şirket, apar topar yazılı açıklama yaptı. “Küçük yaşına rağmen göstermiş olduğu başarılı performans, halkımızın teveccühünü kazanmıştır” dedikten sonra devam etti: “Oyunculuk kariyerine devam etmek istemesi halinde, yapım şirketimiz kendisi ile önümüzdeki yıllarda başka projelerde de birlikte çalışmayı düşünmektedir”.

Gerçekten de öyle oldu…

B.T. Peker, 2018 yılında, Emniyet’in........

© Cumhuriyet


Get it on Google Play