We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kılıçdaroğlu’nun ve Akşener’in ortak planı

254 0 0
17.08.2021

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu’nun ve Mansur Yavaş’ın belediye başkanlıklarının bir dönem daha devam etmesini istedi.

Bu açıklama iki başkanın da olası Cumhurbaşkanlığı adaylığının önünü kesmek olarak yorumlandı. Şimdiden yıpratmak istememek, belediyeleri elde tutmak ve kendi adaylığı gibi birçok ihtimal bu çıkışın nedeni olarak sıralandı.

Hepsi mümkün. Ben ise başka bir noktayı aktaracağım.

CHP ve İYİ Parti kulislerinde yüksek sesle söylenen şu:

Kılıçdaroğlu’nun bu açıklaması Millet İttifakı’nın diğer ortağı Meral Akşener’le birlikte planlandı. Yani, iki liderin ortak stratejisinin parçası ve üzerine düşünülüp söylenmiş bir sözdü.

Hatırlayın, sık sık “İmamoğlu mu, Yavaş mı aday olacak” tartışmaları yapılıyordu. Dikkat edilecek olursa, şimdi “Kılıçdaroğlu mu Akşener mi aday olacak” sorusu konuşuluyor. Bu nedenle her iki partiden görüştüğüm isimler, genel başkanların stratejisinin işe yaradığını söylüyor.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop özetle şöyle dedi:

“Seller dolayısıyla, dere yataklarındaki yapılaşmayı oturup yeniden düşünmeliyiz. Oradaki yapılaşmalara izin verilmemeliydi. İnşallah bunlardan ders çıkararak yolumuza devam ederiz.”

Gelin görün ki “inşallah” demeyle olmuyor.

Bakın, daha bir yıl önce Giresun’da, Dereli’de sel felaketi yaşandı. 11 kişi hayatını kaybetti. Ne üzücü ki cesedine halen ulaşılmayanlar da var.

Peki, kısa sürede ne oldu?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kameraların karşısına geçti. “Yeni........

© Cumhuriyet


Get it on Google Play