We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ortak Dili Bulmak

43 6 45
16.01.2019

Bu sütunda 26 Aralık 2018 tarihinde yayınlanan “Sanat İnce İştir” başlıklı yazımdan sonra bir okurumla yazışmalarınızı, izin almadığım için okurumun adını gizli tutarak, yorumsuz ve yer bakımından ister istemez azıcık kısaltarak yayımlıyorum:
“Yazınızı okudum. Sanatçının her türlü özgürlüğü olmalı, hakaret edebilmeli, küfredebilmeli, idam isteyebilmeli... Siyasetçinin linç edilmesini isteyebilmeli... Ona o hakkı veren halkı da ahmak, aptal görebilmeli... Siz de hem gazete yazarı hem sanatçı(sanırım siz de sanatçı sınıfındasınız)..olarak bu aralar siz ve sizin gibi düşünenlerin size yazmanızı söyledikleri -araya dünyanın en büyük katili ..adolf hitler yazarak- bunu algı opr. olarak görevinizi tamamlıyorsunuz. ..bu suçlamaya maruz olan, girdiği her seçimi kazanan..sadece demokrasinin en güzel değeri olan seçimle sandıkla yapan, her platformda halkıyla birlikte olan, milli ve manevi değerleri ile halkının her türlü itibarına mazhar olan kişinin susup saygı göstermesini bekliyorsunuz..(...)
“ Sayın.....
Zahmet edip yazmışsınız. Teşekkürler. Evet ben de sanatçı sınıfından biri, yarım yüzyıldır bu ülkenin ve bu dilin edebiyatına şiirleri, yazıları ve çevirileriyle hizmet eden bir sanatçı müsvettesiyim.
Hayır, kimsenin kimseye sövmeye, hakaret etmeye hakkı yoktur. Dünyanın en büyük sanatçısı, devlet adamı, bulunduğu makam ve sahip olduğu titr........

© Cumhuriyet