We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Düzen namus istemiyor

36 0 0
23.07.2021

İçinde debelendiğimiz çok boyutlu bunalım mı daha vahim ya da bu konuda yazılan sözler ve yapılan analizler mi daha ağır?

Bazen içinde bulunduğumuz durumu öylesine isabetli anlatan yazılara rastlıyorsunuz ki düşünmeden edemiyorsunuz “Bu toplum, içinde bulunduğu durumu bu kadar yetkin bir biçimde ele alacak kimselere sahip olduğu halde nasıl oluyor da şunca süredir içinde bulunduğu rübikonu aşamıyor?” diye.

Son günlerde bunların iki çarpıcı örneğini okudum. Gazetemizden Ergin Yıldızoğlu ile Sözcü’nün ünlü yazarı Yılmaz Özdil idi bunlar. Bu iki yazarı da her zaman hem haber almak, bilgi sahibi olmak, hem de aynı zamanda keyif için okurum. Ergin Yıldızoğlu’nun 19 Temmuz Pazartesi günü Cumhuriyet’te, Yılmaz Özdil’in 16 Temmuz günü Sözcü’de çıkan yazılarını mutlaka bulup okumanızı salık veririm. Yılmaz Özdil’in söz konusu yazısının başlığı içeriğini de açıklıyor. Her defasında toplumu ensesinden yakalayıp silkeleyen Özdil, bu defa da “Türkiye’nin en büyük açığı namuslu adam açığıdır” diyor. Ezelden beri yakınılan bir konuya parmak basan Özdil’e itiraz edecek kimse çıkabileceğini........

© Cumhuriyet


Get it on Google Play