We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Aklınıza mukayyet olun!

46 3 18
25.03.2022

Geçen hafta yazı günüm geldiğinde, yükselen ateş ve bütün vücudumu kaplayan titreme yüzünden masa başına oturamayınca hemen test yaptırdım. Evdeki yardımcım Şehnaz Hanım’ın da benim de Covid-19 testlerimiz pozitif çıkınca da hastanenin yolunu tutmak zorunda kaldık.

Değerli okurlarım iki yıl önce pandemiden nasibimi alıp hastalıktan ucuz kurtulduktan sonra ikisi Çin, ikisi de Alman dört defa da aşı olmama rağmen yeniden virüs kapmış olmamı dikkatinize sunarım. Bu durumda naçizane “Biz zaten doğru dürüst uygulanmayan önlemlerin hafifletilmekten de öte, tümden kaldırılmasına kulak asmayalım!” derim. Yaşadıklarımız gösteriyor ki kimsenin bizi pandemiye karşı koruyacağı yok. Yine maske, sosyal mesafe ve hijyenden oluşan kişisel korunmamızı ihmal etmeyelim ve kaldığımız yerden devam edelim.

***

Hastalık dolayısıyla zorunlu hale gelmiş olan yazmadığım dönem, artık abes olağanlaştığından, şaşırmamız gerektiği halde şaşırmadığımız olaylarla dolu geçti.

Zamlar ivmelerini artırarak yağmur gibi yağmayı sürdürdü. İktidar kanadında, inat, ben bilirimcilik, ceberutluk, zulüm, tutuklama yoluyla rehine alma eylemleri korkutma, hapislik, adam kayırma, yoksulluk ve yolsuzluk durumları ve saçmalık berdevam.........

© Cumhuriyet


Get it on Google Play