We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Gözün karnı var mı?

33 35 0
16.06.2019

TV tartışmasının “Babalar Günü”ne rastlaması tesadüf. Ama bu değil:
Tam 365 gün önce şöyle haykırmıştı: “Utanmadan-sıkılmadan bizi televizyona davet ediyor. Kendisine reyting sağlayacak. Biz seni muhatap alır mıyız?” (17 Haziran 2018)
Bundan daha “baba” bir laf olabilir mi?
R’den Z’ye, tam bir Reyiz.

***

Muharrem İnce’yi elinin tersiyle itti. Peki kendisini 1’e 1 temsil eden Binali Bey’i neden, TV’lerde İmamoğlu’nun önüne atıverdi?

***

İnce’yi yiyebileceğinden emindi. Öyle de oldu. İmamoğlu’nu ise alt edemeyeceğini gördü. Elinde kalan en sağlam ve tek sağlam adamın elinden tuttu, meydan meydan gezdirdi. Seçmeni “ülkenin bekası” ile tehdit etti. Tutmadı. “İstikşafi” katakullisi gibi, bir YeSeKe hilei şeriyesiyle seçimi tekrarlattı.
İmamoğlu yine kazanırsa topyekûn, bir siyasi hezimetin siftah fatihasını okuyabilirdi. Muhtar adayı gibi mahalle mahalle gezmek yerine, “Dünya Liderliği”ne “U” dönüşü yaptı. Dün Asya İşbirliği Konferansı için Tacikistan’da idi. Rusya, Çin, İran liderleri ile görüşüyordu. Binali Bey ise kaderi ile baş başa, bu akşamki TV proramına hazırlanıyordu.

***

Haftaya bugün İstanbul için (yoksa Reyiz için mi?) seçmen sandığa gidecek. 17 yıldan beri halkımız her 20 ayda bir sandığa gidip duruyor
Reyiz ise muhtar seçimlerinde bile başrolde. Ama bu kez ilk kez, saha kenarında. Yenilgi ile arasına mesafe koyma hesabında .
Öyle ya, adı üstünde “yerel!” seçim. Onun seçimi 2023’te.

***

........

© Cumhuriyet