We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sadece Cengiz ve Ozan yetmez!

11 3 14
16.01.2019

Gelecek günlerde kimse sızlanmasın! Tam 50 yıldır futbol emekçilerinin alın terini koro halinde kullandılar, ancak artık kemirecek yer kalmadı! 1973 yılından bu yana TFF’nin, Antrenörler Derneği’nin tüm seminer ile kurslarına katılan ve bana artık “duayen” dedikleri şahsımı son etkinlikte unutmaları üzücü!
Oysa bu ülkede hâlâ diplomalarını kiraya verenler varken, iki maçta teknik direktör kovmak doğalken ve de en önemlisi yönetici yerine tehditkâr tavırlar sergileyenlerin ortada dolaşması Türk futbolu için büyük tehlikedir. Oysa futbola dürüst ve kendi mecrasında hizmet etmek yeterlidir. Futbolun aracıya ihtiyacı olmadığını kabul ettiğimiz gün hızlı bir tempo ile futbolumuzu çağdaş seviyeye çıkartırız. Karşımda oturan genç menajer, biraz sohbet ettikten sonra “Utandım kusura bakmayın sizi tanımıyorum” diyerek bu işten geçiniyorsa TFF alarma geçmelidir!
Taklitçilik komik olunca eğlendirir bazen. Dozunu iyi ayarlamak lazım. Size yol gösterenlere “Yapmayın, etmeyin, olmaz” diyenlere kulak asmadan yetersiz oyuncularla, amaçsız yanlış taktiklerle takımınızı zorlarsanız elinizdeki değerleri de kaybedersiniz! Bunu........

© Cumhuriyet