We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Nostalji kaosu !

11 2 0
11.09.2019

Çocukluğumda aileler futbolu sevmez ve çocuklarının ilgilenmesini istemezlerdi. Çünkü oynayana “haylaz” gözüyle bakılır ve dışlanır; okumayacak, adam olmayacak sanılırdı. Hatta öğretmenler dahi beden eğitimi dışında futbola tutkusu olan öğrencilerine kıt not verirlerdi. Bir keresinde okul takımı kaptanıyken boş derste bahçede maç yaparken attığım şut, oradan geçen müdürümüzün paçasına değdi diye arkadaşlarımın önünde tokat yemiştim!
Oysa ki bizler Lefter, Cihat, Bülent ve Reha Eken, Şükrü Gülesin ile Turgay Şeren’lerin dünyasında yaşıyorduk. Bir defterim vardı! O dönemin futbolcu ve maç enstantanelerini yapıştırır albüm yapardım. Babam yakalamış ve defterimi yırtarken gözyaşlarımı önemsememişti! İlkokulda boş derslerde bahçede Erdinç ağabeyleri izler büyük yıldızların taklidini yapmalarını beynimize kazırdık!
Futbol oynamak için paramızın olmasını ve ailelerimizin ayakkabı almasını beklerdik! Bayramlarda topa vurmaktan burnu soyulan ve boyası çıkan ayakkabıların hesabını babamıza zor verirdik. Top oynamak için zorunlu yalan söyler ve........

© Cumhuriyet