We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bırak Artık Şu Aşk Acısını!

6 1 0
04.01.2019

Zaman geçiyor hele de evlenemeyenler için daha da hızlı geçiyor. Malum evlenmek için bir çabanın içindeyiz. Uzun süreli bekar olanların bir kısmında biraz deşeleyince eskilerden birilerini unutamamak, ona takılı kalmak hatta hala onu bekliyor olmak çıkıyor.

Vakti zamanında birbirinizi sevmiş olabilirsiniz. Ya da tek taraflı bir şey yaşanmış olabilir. Hatta platonik sevdiniz, haberi bile olmadı. Tam evlenecekken ikinizin haricinde sebepler çıktı ve evlenemediniz. Onunla kurduğunuz hayaller bir çırpıda gitti havaya. Bu saydığım her bir olay yaşanması zor süreçler. Sadece yaşayanın bileceği duygular.

Sevmek insana verilmiş en büyük nimet. Öyle ki sevebilmek çok yüce bir duygu. Hissetmek, düşünmek hayal etmek…

Cüz’i iradenle istemek… İşte burada sen istesen de Külli irade istemeyince başlıyor dokuma tezgahı.

Başlıyor imtihan, başlıyor gözyaşı döktüğün geceler, başlıyor hasret, başlıyor yüreğindeki yangın, başlıyor içindeki kargaşa…Aşağıdaki duygu süreci işlemeye başlıyor.

Önce kızgınlıkla birlikte pişmanlık başlıyor. Bu aşamada herkese kızabilir insan, başta gönlünü kaptırdığı kişi’ye, arkadaşlarına, yakınlarına, kullandığı eşyalara, kızar da kızar…

En son kendisine kızar insan. Sonra pişmanlık duyar, kendisini suçlar, hayıflanır, düştükçe kalkmaya çalışır. Her seferinde sanki yüreğine bıçak saplanıyormuş gibi olur.

Bir daha sevemem demeye başlar… Tekrar yara almaya cesareti yoktur. İncinmek istemez. Risk almaktan kaçınır, adım atamaz.

İşte bu duygu…Risk alamamak

Gerçekten........

© Çocuk & Aile