We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Padel: ‘Hızla Popülerleşen Yeni Bir Raket Sporu’

2 1 0
21.06.2022

Padel Nedir?

Padel bir tür raket sporudur ve özellikle Meksika, İspanya ve Arjantin gibi İspanyolca konuşan ülkelerde popüler bir spordur. Padel tenis, squash ve badminton unsurlarını birleştiren bir raket sporudur. Dünya çapında milyonlarca insan tarafından oynanmaktadır ve her yıl bu sayı artmaktadır. Sadece çiftler halinde oynanan bu oyun, iç mekanlarda olduğu kadar dış mekanlarda da oynanabilmektedir.

Padel, kurallar ve teknik olarak tenise ve squasha oldukça benzeyen bir Spor dalıdır. Ancak küçük farklılıkları bulunmaktadır. En büyük avantajı temel tekniklerinin kolay öğrenilebilir olması ve her yaş grubuna hitap eden, iletişimsel bir oyun olmasıdır. Tenis ile aynı kurallara sahip olan Padel 3 set üstünden oynanmaktadır.

Tenisten farklı olarak çevrelediği duvarlara (cam) çarpma hakkı bulunmaktadır. İkişerli takım (4 kişi) halinde oynanır. Teller ile çevrili alanın açık kapıları bulunmaktadır. Eğer oyuncu gerek görür ise kapıdan çıkma şansı vardır, bu da oyunu daha heyecanlı ve devamlı kılmaktadır.

Padel Branşının Oyun Atmosferi

Oyunun Amacı Nedir?

Padel’in amacı, bir maçı oluşturan üç setten ikisini kazanmaktır. Bunu yaparken, her eşleşme rakip eşleşmesini aşmak için bir takım olarak çalışmalıdır. Kort tenisten çok daha küçük olduğu ve kapalı olduğu için,........

© CNN Türk


Get it on Google Play