We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yangında evi tahliye etmek

4 3 0
07.08.2021

Çökertme’de ki yangın hızla ilerliyordu siteler bölgesine doğru. Ekranlarda evlerin tahliye edildiğini izliyorduk hüzünlü acıyla. Ama birden aynı duruma biz düştük. Alevler ilerliyordu. Yardım bir türlü ulaşamıyordu. Zaten havadan yardım beklenmiyordu. Çünkü var olan uçak ve helikopterler daha büyük yangını söndürmek için Ören tarafındaydı. Araçların Milas’tan akın akın geldiğine tanık olduk.

Yangını söndürmek için yanlarında kürek, çapa, su damacanaları ve uzun sopalar getiriyorlardı. Traktörler su tankerleri taşıyor alevlerin köye ulaşmaması için her türlü insan gücü kullanılıyordu. Yangın büyüyerek köye doğru ilerliyordu. Ve acı karar verildi evler tahliye olacaktı. Az ötede siteler vardı. Aracına atlayan yangını yerinde görüp karar vermek için kuyruklar oluşturdu. Buda yardıma gelenlerin işini zorlaştırdı. Güllük’e oturan oğlum ‘Sizi almaya geliyoruz. Zamana karşı hareket etmeliyiz. İvedi ile bir valizi hazırlayın’ uyarısında bulundu. İşte o an içimiz cız etti. Evimizi tahliye etmekten başka çaremiz kalmamıştı. Üstelik evimiz yeni tadilat görmüştü. Cana geleceğine mala gelsin misali.

Ama o kadar zor ki. Gözlerimizden yaşlar akarak bir kaç giysi toparladık. Resmi evrakları yanımıza aldık. Kedi ve köpeklere bolca mama bıraktık ve........

© CNN Türk


Get it on Google Play