We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

500 milyon insanı birleştiren Türk girişimci

2 2 0
16.06.2022

Global Wellness Day, 2012’de sadece Türkiye’de kutlandı Yıllar içinde, dünyanın pek çok yerinden konuya ilgi duyanların sayısı arttı. Bugün, GWD Yeni Zelanda'dan Hawaii'ye kadar on binlerce yerde 170'den fazla ülkede bakanlıkların, hastanelerin, okulların, derneklerin ve dünyanın önde gelen ünlülerinin desteğini alıyor. Tüm kıtalarda kutlanıyor.

GWD, 2020'de 24 saatlik, 2021'de 12 saatlik ücretsiz canlı yayınla beş kıtada izlendi. Bu yıl 11 Haziran’da dünya genelinde #MagentaDüşün (#ThinkMagenta) teması ile on binlerce etkinlik, atölye çalışması ve söyleşi gerçekleştirildi. Etkinlikler 500 milyon kişiyi bir araya getirdi.

Pozitif düşüncenin gücü

“#MagentaDüşün” yaklaşımı pandeminin yarattığı olumsuz ruh halinden çıkabilmek için farklı bir bakış açısı gerektiğini savunuyor. Magenta düşünmek “dünyanın olumsuz gidişatı karşısında yükselen bir fikir yapısı, hayata pozitif etki eden bir hatırlatma” olarak tanımlanıyor.

Global Wellness Day'in kurucusu Belgin Aksoy, "Magenta Düşünmenin, iyimser olmak ve hayatın sorunlarını görmezden gelmekle ilgili olmadığını, aslında hayatlarımızda ne olursa olsun gerçekçi olmak........

© CNN Türk


Get it on Google Play