We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

‘Dünyası aynı kalsın diye gerçekleri öğrenmekten kaçanlar’dan mısınız?

2 1 0
21.04.2022

İzlediğim filmlerden bir diğeri, başrollerini Halle Berry ile Patrick Joseph’in paylaştığı “Moon Fall” adlı filmiydi. Bir nevi ayın içine yolculuk yapmanızı sağlayan bu filmde, bugüne kadar belki de hiç düşünmemiş olabileceğiniz bir şekilde ‘ayın karanlık yüzü’ ile gerçekten karşılaşırken, diğer bir yandan da devletlerin, ülkelerin, uzayla, dünyayla, gelecek ile ilgili bir çok bilgiye sahip olduğu ancak siz henüz bu bilgilere hazır olmayacağınız anlayışı ile sizinle paylaşmadıkları konusuyla yeniden yüzleşiyordunuz.

Ben açıkçası filmi farklı bir bakış açısından değerlendirdim. Örneğin bu film sayesinde ayın yalnızca bildiğimiz şekli ile ay olmayabileceğini, aslında bir zamanlar bu dünyada yaşamış olan büyük büyük atalarımızdan kalma, içinde çok gelişmiş bir teknolojinin, uzay araçlarının, yapay zekadan oluşan bir tesisin olabileceğini görüyorsunuz. Dolayısıyla da bu filmin bir ölçüde insanlığa, dünya geçmişinin bugüne kadar hiç araştırıp öğrenme peşine düşmediği bir bölümü ile ilgili gizliden hatırlatılma yapıldığını düşünebiliyorsunuz. Kısacası Dünya, uzay, yakın gelecek, geçti sanılan geçmiş, kadim bilgiler, dünyanın belli merkezlerinde saklanan eski semboller, ezoterik öğretiler, sırlar, insanlığın kökeni, eski medeniyetlerden günümüze kalanlar gibi konularda bugüne kadar normal bir insandan daha meraklı olan ve de çeşitli kaynaklardan bu bilgileri zaten okumuş olanların filmden çıkardığı mesaj çok farklı oluyor.

Bu nedenle de bu filmde, bir yandan 2 NASA astronotu ile teorisi doğru çıkan bir komplo teorisyeninin, dünyayı kurtarmak için aya gidişini izlerken diğer bir yandan da dönemin artık “aya ayak basma dönemi değil de, ayın içine seyahat etme dönemi” olduğunu görmeye başlıyorsunuz. Filmden ilhamla da düşünmek size kalıyor. Kendinizi bildiniz bileli öyle olduğuna inandığınız, doğru olduğundan adınız kadar emin olduğunuz - insanlığa ve de dünyamıza dair olan - bilgiler acaba gerçekte de sizin inandığınız, bildiğiniz gibi miydiler? Sizce doğrusu hangisi olabilir? Bugüne kadar size anlatılanları, öğretilenleri olduğu gibi kabul edip yaşayıp gitmek mi yoksa birilerinin bir gün “size anlatılanların hepsi aslında sizin kabul........

© CNN Türk


Get it on Google Play