We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Gecenin bir yarısı diş ağrınız tutarsa ne yapmalısınız?

3 0 0
01.03.2021

Şimdi evde basit bir şekilde uygulayabileceğiniz yöntemlere bir göz atalım. Bu yöntemlerden ilki soğuk komprestir. Diş ağrınıza şişkinlik eşlik ediyorsa yanağınızın dışına (20 dakika aralıklarla 20 dakika boyunca) soğuk bir kompres tutmak biraz rahatlama sağlayabilir.

Yapılan araştırmalar soğuğun bölgeyi uyuşturduğunu ve bunun da rahatlama sağladığını, aynı zamanda şişkinliği ve iltihabı azalttığını bildirmiştir. Uygulayacağınız soğuk kompres uzun sürmeyen bir rahatlama sağlasa da en azından uykuya dalmanıza yardımcı olacaktır. Bir diğer faydalı çözüm ise karanfil yağıdır.

Karanfil yağı, diş ağrısı ve şişliği geçici olarak azaltmak için kullanılabilir. Diş ağrınız için bir pamuk topuna birkaç damla karanfil yağını emdirin. Pamuk topunu nazikçe dişinizin ve diş etinizin ağrılı bölgesine sürtün. Yarım saat içinde etkisini göstermeye başlayacaktır. Karanfil yağı içerdiği öjenol sayesinde doğal bir anestezik özellik gösterir. Bu yüzden ağrınızın azalmasına yardımcı olur. Tadı biraz değişik olduğu için hoşunuza gitmeyebilir. Ama unutmamak gerekir ki hiçbir şekilde........

© CNN Türk


Get it on Google Play