We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yeni Traderlar İçin 10 Kural

2 0 0
16.07.2022
Bullekon Finans

Bu yazımızda size özellikle Al-Sat yapmak isteyen Yeni Traderlar İçin 10 Kural dan bahsedeceğim. Bu ipuçları kolay gibi görülse de aslında uygulaması çok zor oluyor. Bunun sebebi de genelde yeni başlayanların bunu da uygulasam ne olacak sanki gibi düşüncelere kapılmasıdır. Bu yüzden aşağıdaki kuralların hepsi çok önemlidir ve beraber uygularsanız anca başarıya ulaşabilirsiniz.

Yazımıza başlamadan önce YouTube kanalımıza abone olursanız çok sevinirim.

1-Oyun Planınız Olsun!

Bir iş yapacaksanız mutlaka bir oyun planınız olmalı. Buna trade stratejisi de diyebilirsiniz. Parayı nasıl yöneteceksiniz, giriş-çıkışlarınız nasıl olacak gibi bir çok noktayı ayarlamanız gerekiyor. Günümüz teknolojisinde stratejilerin back test’ini yapmak daha kolaydır. Belirlediğiniz stratejiyi mutlaka back test’e uygulamalısınız. Böylece stratejiniz yani planınız ne durumda, nereler güncellenmeli hepsini görebilirsiniz. Aşağıdaki yazılardan da mutlaka yararlanmalısınız.

2- İş Olarak Görün!

Trade ‘e hobi olarak bakmayın iş olarak bakın ve ona göre davranın. Trade bir iştir ve masraflar, kayıplar, vergiler, belirsizlik, stres ve risk taşır. Bir trader olarak, esasen küçük bir işletme sahibisiniz ve işletmenizin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için araştırma yapmanız ve strateji belirlemeniz gerekir. Ben ne zaman iş gözüyle bakmaya başladım (11 yıl önce) o zaman kazançlarım daha da yükselmeye başladı. Borsa anılarımı okumak için buraya tıklayınız.

3-Teknolojiyi Kulanın!

Teknoloji gelişmesi ile ekranlara, hisse ve ürün fiyatlarına çok rahat ulaşabiliyoruz. Alarmlar ile beklediğimiz fiyatlar geldiğinde hemen haberimiz olabiliyor veya bir şirket haber yayınladığı zaman hemen öğrenebiliyoruz.........

© Bullekon


Get it on Google Play