We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kripto Paralarda Temel Analiz

5 5 0
19.09.2021

Bullekon Finans - Tüm kesime finansal hizmetler sunar. Ulusal ve Uluslararası veri toplama ve görselleştirme hizmetleri, Yatırım eğitimleri

Bu yazı dizisinin ismine çok fazla düşündüm ve en doğru ismin “Kripto Paralarda Temel Analiz” olacağına karar verdim. Bu yazı dizisinde öğreneceklerinize muhtemelen daha önce bir yerde rastlamamamışsınız. Kripto paralarda temel analiz yaparken projesine, whitepaper(beyaz kağıt), çıkaran şirkete ve kişilere bakmanız gibi bilindik konulardan bahsetmeyeceğim. Bunlara zaten bakmanız gerekiyor ama bu yazımda sizlere bir kademe ötesine nasıl bakılır onu anlatacağım.

LİKİDİTE

Piyasaya yeni bir kripto para çıktı diyelim, bakmanız gerekenlerden biri piyasanın likiditesinin ne durumda olduğudur. Eğer likidite düşükse pump ve down işlemleri çok kolay uygulanır demektir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız portföyünüzü çok kolay bir şekilde eritirsiniz. Bunu anlamak için de fısıltı gazetesini yani toplulukları takip etmeniz lazım. Bir topluluk geliştirici ekibi övüyorsa, bir iki makale yayınlanıyorsa o altcoine şüphe ile yaklaşın.

ICO

Günümüzde piyasaya coin sürmenin popüler yolu ICO’dur. Her arza şüphe ile yaklaşmanız lazım, çünkü bu coinler sahibine çok yüklü kazançlar sağlama potansiyeline sahiptir. Burada bakacağınız sahibinin elinde o coinden ne kadar olduğudur. Aynı zamanda bunu satma potansiyeli var mı yok mu diye de incelemeniz gerekir.

........

© Bullekon


Get it on Google Play