We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Borsada Neden Kaybediyorum?

3 2 0
17.04.2022
Bullekon Finans

Bu yazımda size yatırımcıların kendine sorduğu ” Borsada neden kaybediyorum ” konusundan bahsedeceğim. Bu yazımın konusunu sadece borsa olarak düşünmeyin, kripto paralar ve forex piyasasında da yazdıklarım geçerlidir. Çevremizden ve sosyal medyada borsadan kazanan insanları gördükçe ben de kazanırım mantığı ile günümüzdeki yatırımcı sayısı artmaktadır. Halbuki borsada kazanmak görüldüğü gibi kolay değildir. Şimdi gelin yeni yatırımcıların neden kayıp ettiğine bakalım.

Hızlı Kazanırım Düşüncesi

Borsada çoğu insan hızlı para kazanacağını ve çabuk zenginleşeğini düşünüyor. Maalesef böyle bir şey yoktur. Yavaş yavaş ve stabil getiriler ile kazanmak mümkündür. Dünyanın en iyi fon yöneticileri bile yılda  kazanınca ‘’ güzel bir yıl geçirdim’’ demektedir. Fakat kaybeden insanlar bu kazançları çok düşük bulmaktadır ve parasını 4-5 katına hemen çıkaracağını düşünmektedir. En iyi yatırımcılar bile bunu başaramıyor.

Duyum İle İşlem Yapma

Yatırımcıların çoğu yatırım yapacağı hisseleri sağdan soldan veya sosyal medyadan duyduğu hisse isimlerine göre karar vermektedir. Genelde de bu hisseler yılın veya ayın en çok düşen hisseleri oluyor.........

© Bullekon


Get it on Google Play