Savanović i Vukanović u najžešćem obračunu do sada, pljušte optužbe za pohlepu, laži i spletke |
Otkako je poslanik Milan Savanović napustio Listu za pravdu i red, sukob između njega i bivšeg stranačkog šefa Nebojše Vukanovića prerastao je u nemilosrdan politički obračun bez naznaka primirja.
ajnovija runda sukoba vodi se oko raspodjele novca iz poslaničkog kluba. Dok Vukanović tvrdi da je Savanović izgubio pravo na dio sredstava nakon što je napustio Klub za pravdu i red te krenuo u javne napade na bivše stranačke kolege, Savanović odgovara da mu pripada ono što je zaradio i optužuje Vukanovića za manipulacije, lične obračune i pokušaj diskreditacije.
Vukanović poručuje da je tokom cijelog mandata, sa svim poslanicima i zaposlenim na kraju godine dijelio preostala sredstva Kluba za pravdu i red na šest jednakih dijelova, najčešće kroz uplatu sredstava na kartice za gorivo.
-Na početku smo dobijali 500 maraka po poslaniku mjesečno za rad Kluba, sipanje goriva u službeno vozilo i reprezentaciju u restoranu, posljednju godinu je povećan iznos na 1.000 maraka, a na kraju godine sva neutrošena sredstava bi podijelili na jednake dijelove, u skladu sa Pravilnikom. Početkom ove godine raspodijelio sam preostala sredstva, uplatio karticu sa gorivom po 2.800 maraka, a u prva četiri mjeseca ostalo je po 1.800 da se uplati. Kako je Savanović napustio Klub, uz to počeo da nas vrijeđa i napada, bez ikakvog osnova, i........