We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Halk TV’deki Bazı Yanlışlar ve Doğrular

1 1 22
24.09.2021

Halk TV, son aylarda büyük bir yükseliş içerisinde. Özellikle araştırmacı gazetecilik dalında çok başarılı işler çıkaran bazı genç gazeteci kardeşlerimizi akşam programlarında devreye sokarak, olayların perde arkasındaki gerçekleri ve doğruları merak edenler için son derece keyifle izlenen bir kanal olmayı başardı.

Tabii bu özelliğinin yanı sıra Emin Çapa gibi bilimsel bilgi hazinesi olan büyük bir değer ile Ayşenur Arslan gibi medya ve gerçekleri adeta mikroskop altına alan büyük bir tecrübe de kanalın en güçlü ağır toplarını oluşturuyor.

Ama bu genel durum, haberci ve televizyoncu bakış açımızla yapıcı eleştiriler yapmayacağımız anlamına gelmiyor.

GÜNDÜZ KUŞAĞI

Gündüz kuşağında güncel ve dakik gelişmeleri, doğru ve hızlı bir şekilde izleyiciye ulaştıran ve iyi haber sunucuları ile, kısa süreli bağlantılarla bu haberlerin önünü, arkasını, “Bilenlere” irdeleten haber kanalı daima önde olur.

Geçtiğimiz haftaya kadar, nispeten böyle giden, 11.00-13.00 arasında da Ayşenur Arslan gibi bir ağır topla güncel medyayı ve gündemi son derece çarpıcı ve keyifli bir şekilde masaya yatıran, öğleden sonra da aktif haberciliği, doğru bağlantılarla sürdüren Halk TV gayet iyi gidiyordu.

Ama bana göre yanlış bir kararla, gündüz kuşağını da sohbet programları ile doldurmaya başlayan Halk Tv’nin gündüz kuşağının bazı bölümleri adeta köy kahvesi muhabbetlerine dönüşmeye başladı.

Bu yanlış! Gündüz aktif haberciliğinizi daha da aktifleştirin. Son derece uygun bir saatte yayınlanan Ayşenur Arslan’ın Medya Mahallesi programı yeterlidir.

Ben artık gündüz kuşağında muhabbet programları görünce zaplamaya başladım. Şu kısa sürede geldiğim nokta ise, gündüz Halk TV’yi sadece Ayşenur Arslan’ın program........

© Bodrum Gündem


Get it on Google Play