We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İKTİDAR KOALİSYONU DAĞILIYOR MU?

1 3 0
24.07.2021

Erdoğan oldukça pragmatik bir siyasetçidir. Hedefine giden yolda ihtiyacına göre yol arkadaşları edinir. Yol arkadaşlarıyla işi bittiğinde yeni yol arkadaşları edinmekte zorluk çekmez.

Kendileri gibi sisteme itirazları olan; liberaller, Kürtler, Gülenci yapılanma ve yetmez ama evetçilerle ‘vesayet sistemini’ kaldırıyoruz anlayışıyla uzun süre yol yürüdüler. 17/25 Aralık miladı ve 15 Temmuz FETÖ darbesinden sonra bu yapılarla yolar uzun süre ayrıldı!

Liberal anlayışla çıkılan ‘her türlü milliyetçiliği ayaklarımızın altına aldık’ anlayışı terkedilerek, MHP Devlet Bahçeli, BBP Mustafa Destici, Doğu Perinçek ve Avrasya’cı anlayışla bugüne kadar yol alındı.

Türkiye koalisyonlardan çok çekti, koalisyonlar sürekli kriz üretti, getireceğimiz ‘Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde’ koalisyon dönemlerinde yaşanan sıkıntılar yaşanmayacak, hızlı kararlar alınacak, ‘faiz, döviz’ sorunu olmayacak iddiasıyla, ekonomik sorunların kolayca çözüleceği vaat edildi.

Oysa mucize olarak getirilen sistem hiçbir sorunu çözmediği gibi yeni kronikleşen, kalıcı sorunlar üretti. Bir kere ‘ittifak veya koalisyon’ olmadan iktidar olabilmek imkansız hale geldi. Koalisyonlarda en küçük parti büyük partiyi esir alıyor denen şikayet aynen ortaya çıktı, küçük ortağın(MHP) istemediği hiçbir şey yapılamaz hale gelindi. Eh yola çıkarken kurulan ittifak yola devamı olanaksız hale getirdiği görülünce dün unutulan ortaklar tekrar hatırlanır hale gelirse kimse şaşırmamalı.

Gitgelleri çok olan Erdoğan bir zamanlar Diyarbakır meydanında okutulan Öcalan mektuplarıyla kurulan işbirliği sonrası sıkça tekrar ettiği........

© Bizim TV


Get it on Google Play