We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ülke futbolu! Zaten kendisi kural hatası

53 15 0
21.09.2019

Ülkede onca stadın adı, ‘Atatürk Stadı’ iken, ‘Yüce Atatürk’ tişörtleriyle sahaya çıkan takımın PFDK’ya sevk edilmesine hiç şaşırmadık; tıpkı ceza niyetine kadın ve çocukların doldurulduğu tribünlerin önünde oynanan maçlara şaşırmadığımız gibi. “Bu yangın üfleyerek söndürülmez!” dedikten sonra yangınla başa çıkabilmek için ‘tüp sektörü’nü iyi bilen, başkanlık yaptığı kulübünü borç batağına sürükledikten sonra siyaset eliyle futbolun en tepesine getirilenlere, kendi elleriyle koydukları 58. maddeyi yangından mal kaçırır gibi bir gecede değiştirenlere, “UEFA’dan gelecek paraya mı kaldık, velev ki beş sene Avrupa’ya gitmesek ne olur?” diyenlere... Pazarda görsek tezgâhından meyve almayacağımız adamların ülke futbolunda söz sahibi olmalarına... Hepsine alıştık zamanla.

Böyledir bizim oralar, alışırsın her şeye. Ummak ve beklemekle geçen koca bir ömürde futbol adına karşına çıkartılan her saçmalığın, nicedir haris ellerin kirlettiği o güzel oyunun parçası olduğuna inanırsın. “Futbolun içinde bu da var” der geçersin. İnsanın içini acıtan kötü bir şaka gibi olunca gündelik hayatta gördüklerin, o çok sevdiğin oyun da nasibini fazlasıyla alır o berbat şakadan. Malum futbol fena halde hayata benzer...

Al işte; Fenerbahçe’nin Alanya’da mağlup olmasından sonra gündeme gelen, ülke futbolunun bitmeyen şakası, ‘kural hatası’... Fenerbahçe maçın tekrarı için müracaat eder de Beşiktaş durur mu, onlar da 3-2 yenildikleri Gazişehir maçında kural hatası olduğu gerekçesiyle TFF’ye başvuruda bulunmaya hazırlanıyormuş. Sıra Galatasaray ve Trabzonspor’a da gelir elbet, malum futbolun içinde yenilmek de var!

Yeni dedik ama aslında pek........

© Birgün