We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ne ‘çifte siyasal ayak’ ne de mağdurlara hukuk

21 8 0
10.06.2021

Demokratik siyaset alanını sürekli daraltan ve demokratik toplumu sistematik biçimde baskılayan Cumhur İttifakı, terör ve çete örgütlerine dokunmaktan çok korkuyor. Aslında korktuğu, hukuk.

TERÖR AYAĞI

“FETÖ’nüm siyasal ayağı” denince AKP sıralarından bağrışmalar ve karşı saldırılar başlıyor; grup başkanvekilleri en ateşli konuşmaları yapıyor; sıralardan tepki sloganları atılıyor. Kısacası, bu konu, AKP’nin “yumuşak karnı”...

Cumhur İttifakı, haklı ve ülke için yaşamsal önergeler bile reddediyor. FETÖ’nün siyasi ayağının ortaya çıkarma önergesi (CHP, 10.01. 2020) reddedildi.
Kolay mı kendi deyişleri ile “F.G. Hoca Efendi” ile on yıl süren birlikte yönetimi unutturmak. Gerçi bu amaçla, kendilerine yasal güvence bile sağladılar: unutulma hakkı ( 7253 sy. Y.).

ÇETE AYAĞI

Suç örgütü başı S. Peker’in, çete-siyaset ilişkisi üzerine 2 Mayıs’tan bu yana Türkiye’yi sarsan açıklamaları karşısında suskun üçlüsü: SARAY SAVCI Cumhur İttifakı’nın TBMM ayağı.

Her konuda muhalefet partilerine laf atma yarışına giren Saraylılar, suç örgütü lideri karşısında sus-pus…

Savcılar, Anayasa’nın açık hükümlerine karşın sessiz.

TBMM’de AKP-MHP, S. P. iddialarını araştırmak amacıyla verilen (26 Mayıs -HDP; 8 Haziran CHP) önergeleri reddetti.

Özetle; AKP-MHP, Anayasa dışı ve hukuk dışı, darbeci ve suç örgütlerinin araştırılmasını örtüyor; gerçeklerin ve hukukun ortaya çıkmasına engel oluyor.

YA OHAL KHK’ZEDELERİ?

“Siyasal ayak” hesaplaşmasından sürekli kaçınan 20 yıllık AKP........

© Birgün


Get it on Google Play