We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Günü geçiştirmek!

30 4 1
29.07.2021

Önceki gün ailemizin yaşamı büyük bir üzüntüyle başladı. Çok sevdiğimiz, aile dostumuz Gönül Sarpkaya’nın zamansız ölüm haberini aldık. Acımız büyük oldu.

Gönül Hanım, adı gibi gönlü zengin, insan canlısı, neşeli ve zeki birisiydi. Benim can dostum, büyüğüm, dava arkadaşım, başarıları bilinen ve sevilen siyasetçi Bedrettin Sarpkaya’nın sevgili eşiydi… Cenaze töreninde yanından ayrılmadığım Bedrettin Sarpkaya çok üzgündü… Yıllarca yaşamını paylaştığı eşinin yok olmasını kabul etmek kolay değildi!

Sarpkaya, adı hiç unutulmayan Tarsus’a yaptığı hizmetlerle hâlâ şükranla anılan önceki Tarsus Belediye Başkanıdır. Onu Tarsuslular duayen politikacı olarak bilirler. Tüm siyasi partilerin kentteki yetkilileri Bedrettin Sarpkaya’ya hak ettiği saygı ve sevgiyi göstermekte adeta yarışırlar. Seveni çoktur.

Adana Mezarlığı’nda bu sevginin nasıl samimi olduğunu bir kez daha gördüm ve Tarsusluların içtenlikle üzüldüklerine tanık oldum!

Sarpkaya ailesinin temel direği, Bedrettin Sarpkaya’nın hayat arkadaşı Gönül hanımın ailesi ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum...

Bir kez daha anladım ki, ülkenin sağlıklı yaşamasının teminatı olan, fedakârca çalışan, başta doktor ve hemşireler olmak üzere, tüm sağlıkçılara ne kadar teşekkür etsek azdır…

Ancak bu cefakâr meslek çalışanlarının değerini görmeyen, adeta emeklerini son noktasına kadar sömüren bir AKP iktidarı var. Bayram tatilinde bile çalışan, ailesine kavuşamayan sağlık çalışanları, İktidarın adeta hışmına uğramışlar. Bir zamanlar “sağlık çalışanlarının hakkını ödeyemeyiz “diyen iktidar, gerçekten “sağlık çalışanlarının hakkını ödemiyor!” Onlara verilen hiçbir sözü tutmuyor. Sürekli kandırıyor!

Şehir Hastaneleri soygununu oluşturan politikayla, hem yurttaşların sağlıklarını tehlikeye atıyor hem de ülke bütçesini yandaşlara aktarmaya........

© Birgün


Get it on Google Play