We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

VATANDAŞIN GÜNDEMİ

6 0 0
30.01.2019
Önceki gün, "seçim kaybedilir mi?” diye yazmıştım. Tahmin edemediğim tepkiler aldım. Vatandaşı anlama noktasında bir kez daha, onların arasında olmanın önemini kavradım.

Meseleye seçim stratejileri gözüyle bakmıştım. "Halkın gönlüne girmek”, "siyasi ahlak”, "ittifaklardaki uyum”, "çatışma alanları” vb.

Çok sayıda okurdan gelen farklı tepkiler arasında "ekonominin” ön plana çıktığını gördüm. Anladım ki, vatandaşın gündemi "ekonomi”.

Ağustos ayı ortalarında dövizde meydana gelen yükseliş ve inişler, ciddi mağduriyetler oluşturmuş durumda. Kredi borcu olanlar bu istikrarsızlıktan ciddi anlamda etkilendi. Dövizdeki istikrarsızlıktan da öte, ekonominin belini büken sorun FAİZ. Faiz girdiği her yeri yakıp yıkmaya devam ediyor. Azı da, çoğu da haram olan bu illetten bir türlü kurtulamıyoruz. Cumhurbaşkanı, faizler düşmeli dediği andan itibaren, otomatik bir düğmeye basılmış gibi, ülkedeki dengeler bir anda alt üst oluyor. Bu bilinçli bir tepki. Dünya ekonomisine yön verenler, hayat kaynakları olan faize dokundurtmuyorlar. Ancak bir şekilde bu illetten kurtulmamız gerekiyor.

Enflasyon kontrol altına........

© Belge Haber