We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

31 Mart seçimlerinin düşündürdükler…

5 3 4
09.04.2019

Seçimlerin üzerinden günler geçti...

Geçmesine geçti de, siyasilerin daha doğrusu iktidarın tüm kutuplaştırıcı söylem ve politikalarına rağmen, farklı kimlikleriyle farklı eğilimleriyle seçmenin büyük bir olgunluk göstererek sandıkların başına geçip tercihlerini ortaya koyup yine aynı olgunlukla evlerine dönmelerine mukabil; ne yazık ki kazanmaya doymayan, kaybetmeye tahammül edemeyen iktidar aynı olgunluğu ortaya koymadı, koyamadı.

Daha günler öncesine kadar iki oy için milyonlarca insanı terörist kategorisine indirgeyip rakiplerini teröristlerle ittifak kurmakla suçlayıp halkı kutuplaştıran iktidar, ağır ve acı bir yenilgi alınca bu kez kantarın ucunu iyice kaçırarak kaybettiği il ve ilçelerde seçim sonuçlarına yaptığı itirazlarla sükunete muhtaç ülkemin yeniden gerilmesine ön ayak oldu.

AK Parti iktidarının seçimleri kaybettiği neredeyse tüm il ve ilçelerde yeniden oy sayımı yapılması başvurularını kabul eden YSK; buna mukabil CHP, İyi Parti, Saadet, HDP ve hatta bağımsız adayların çeşitli il ve ilçelerde oyların yeniden sayılmasına yönelik taleplerini büyük oranda red ediyor.

YSK'nın tepki çeken ve kafalarda soru işaretleri oluşturan kararlarından cesaret almış olacak ki iktidar, İstanbul ve Ankara genelinde tüm sandıkların yeniden sayılması talebi için soluğu YSK'da alıyor. Ülke inşasında şuana kadar kuru, bayat bir milliyetçilik dışında tek çakılı bir çivisi olmayan MHP ise, iktidardan cesaret alıp daha da ileri giderek bazı il ve ilçelerde seçimlerin yenilenmesini isteyebiliyor.

Seçim gündeminin geride kalıp, ülkenin biran önce normalleşmesi gerekirken...

Artık mesele "yenilen pehlivan,........

© basnews