We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türkiye’ye kim rota çiziyor

58 28 45
23.02.2021

Meral Akşener, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan gibi isimler her hafta mutlaka Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Devlet Bahçeli ve Doğu Perinçek’in yönettiğini iddia ediyorlar. Sayısız örnek var.

Elbette kaçak FETÖ’cü yazarçizer takımı ve Kandil’deki savaş ağaları da sık sık aynı yalanı tekrarlıyorlar. Aslında bu propagandanın merkezinin FETÖ (ABD) olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Diğerleri FETÖ’nün papağanları olarak bu fitne faaliyetini yürüten figüranlar.

Amaç çok açık. Türkiyeci güçler arasına nifak sokmak. Ak Parti, MHP ve Vatan Partisi’nin içerisinde tereddüt yaratmak, mümkünse hem birbirlerine düşürmek hem de kendi bünyelerinde tartışma çıkarmak.

TEMEL SİYASİ SAFLAŞMA

Dünyada ve Türkiye’de 2015’ten bu yana temel saflaşma çok açık. Millî Devletimizi savunanlar ile küresel emperyalizmin taşeronluğuna soyunanlar iki ayrı kamp. Bu, uzlaşmaz bir çelişki ve her kritik dönemeçte tekrar tekrar önümüze çıkıyor. 15 Temmuz’da, FETÖ’yü çökerten KHK’lara yaklaşımda, Hendek Harekâtlarında, Suriye ve Irak’ın kuzeyinde PKK kantonları temizlenirken, PKK’nın yönettiği belediyelere kayyum atanırken, S-400 meselesinde, Rusya, İran ve Çin’e bakışta… Son 6 yılda hemen her temel konuda siyasi güçlerin konumlanışı aynı. Zaten Kemal Kılıçdaroğlu; HDP, İyi Parti, DEVA, Gelecek ve Saadet Partisi’ni iktidarı birlikte devirecekleri “dostları” olarak nitelendiriyor. Hem Joe Biden hem de Rand Corporation bu güçleri iktidara taşıyacağını açık açık ilan ediyor.

Buna karşılık Ak Parti, MHP ve Vatan Partisi ile başka bazı partiler millî çizgide siyaset yürütüyorlar. Aralarında bazı konularda uyuşmazlık olsa da temel konuda yani millî devleti savunma konusunda bir fikir birliği var. Önemli olan da bu. Ak Parti ve MHP, bunu resmi bir ittifak içerisinde yürütüyorlar. Vatan Partisi ise bu ittifakın içinde değil. Siyasal olarak kendi konumunu “Vatan Savaşında Türkiye Gemisindeyiz” formülüyle tarif ediyor. Vatan Partisi ile diğer iki parti arasındaki temel siyasal tutum noktasındaki uyum, görüşülerek, müzâkere edilerek, ittifak kurarak inşa edilmiş değildir. İçinde bulunulan dönemde her üç partinin millî tavırlar olması, nesnel olarak bu Partilerin aynı cepheye gelmesidir.

'TÜRKİYE AK PARTİ’Yİ YÖNETİYOR' NE DEMEK

CHP ve dostlarının siyasi tavırlarını belirleyen, ABD’nin planlarıdır. Ak Parti, MHP ve Vatan Partisi’nin siyasetlerini belirleyen ise Türkiye’nin ihtiyaçlarıdır. Sayın Doğu Perinçek, “Türkiye Ak Parti’yi yönetiyor” derken bu gerçeğin altını çizmektedir. Biden Tayfası, bu ve benzeri sözleri Ak Parti ve Vatan........

© Aydınlık


Get it on Google Play