We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türkiye’de şampiyon 1478 gündür değişmiyor

9 4 1
15.05.2022

Merhaba kıymetli okurlarımız… 13 Mayıs Cuma günkü son yazımda Sultanlar Ligi Final Etabı 5. maçında VakıfBank ile Fenerbahçe Opet takımlarının son kez karşı karşıya geleceğini belirtmiş ve özellikle 4. buluşmanın müthiş geri dönüşlere sahne olduğundan bahsetmiştim. Yazımı, maçın oynanmasına 5 saat kala baskıya yetiştirmek zorunda olduğumdan sonuç bilgisini verememiştim.

Final etabı serisinin 4. maçı inanılmazdı. Tribünler tamamen doluydu ve müthiş bir coşku vardı. Seride 2-1 önde olup, bir maç daha kazanması halinde şampiyonluğunu ilan edecek olan Fenerbahçe Opet, muhteşem seyircisinin desteği ile maçta 2-0 öne geçmişti. TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nu dolduran Fenerbahçe taraftarları, şampiyonluğa bir set uzaklıkta 3. sete başladılar. Sette 16-13 öne geçen Fenerbahçe’de tribünler şampiyonluk şarkıları söylemeye başladı. Ancak VakıfBank, özellikle Tuğba Şenoğlu’nun oyuna girmesi ile adeta kabuk değiştirdi. 19-19’da rakibini yakalayan sarı-siyahlılar, müthiş bir seri ile seti 25-19 kazanıp maça tutundu.

Ritmi iyice bozulan rakibi karşısında 4. seti de 25-20 kazanan VakıfBank, maçı netice setine taşıdı. Tüm salon, 5. seti yürekleri ağzında izledi. Fenerbahçe 5-1 öne geçti. Saha değişiminde de 8-7 sarı lacivertlilerin üstünlüğü vardı. 10. sayısını da bulan Fenerbahçe, şampiyonluktan sadece 5 sayı uzaklıktaydı. 10-10’da........

© Aydınlık


Get it on Google Play