We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İşçi için çözüm fabrikanın kapanmasında değil, üretim çarkının dönmesinde

70 40 110
01.11.2018

Dün de bu köşede vurguladık. Yıldırım Koç ve Mehmet Akkaya arkadaşlarımız da yazılarında, Vatan Partisi’nin "işçi hareketine hazır olun" komutunu veriyorlar. Türkiye vatan savaşı koşullarında, yükselen emek hareketiyle tarihî bir karar dönemine germektedir. Önümüzdeki olanak, vatan ve emek için olağanüstü değerdedir. Emek ve vatan mücadelesinin birleşmesi, milletin birleşmesidir. Tarih yazan hareketlerin büyük gücü oluşacaktır.

TARİH YAPMAK VE TARİH BOZMAK

Tarih yazmak, sınıflı toplumdan çıkıştan bugüne kadar örgütlenmeyle olmuştur. Burada sözünü ettiğimiz örgütlenme, herhangi bir örgütlenme değildir, tarih yapan öncü örgütlenmedir, çağımızda öncü partidir.

Tarihi halk yapar, ama örgütlü güçle, başka deyişle disiplinle yapar. Başıbozuk hareketler tarih yapmaz, tarih bozar. Sınıflı toplumdan çıkışa, başka deyişle medeniyetin kuruluşuna önderlik eden Mao Tun (Mete), Hz Muhammed, Bumin Kağan, Bilge Kağan, Cengiz Han gibi önderlere bakınız, hepsi tarihin büyük örgütçüleridir.

Öncü örgüt varsa, kuvvet vardır, akıl vardır, program vardır, hedef vardır, strateji vardır, taktik vardır, başarı gözeten kahramanlık vardır ve hepsinin toplamının ürünü olan başarı vardır.

VATAN VE EMEK BİRLİĞİ

Şimdi vatan ve emek hareketinin birliği, tarihin kapısındadır.

Türk Ordusunun Fırat’ın Doğusuna yönelik harekâtı, tarihin kapısını açıyor. Karşıda ABD emperyalizminin ve........

© Aydınlık