We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Beşiktaş Terör Örgütü ABD’nin güdümündeydi

164 61 77
18.11.2018

Ergenekon Davasının F Yargıçları ve F Savcılarının yargılanması önceki gün Yargıtay 8. Ceza Dairesi’nde başladı. Vatan Partisi yöneticileri Doğu Perinçek, Nusret Senem ve Erkan Önsel’in davaya müdahale talepleri ilk duruşmada kabul edildi. Davada fiilen, hukuken ve resmen tarafız. Ergenekon Davasında karşımızda tertibin başından beri ABD emperyalizmi vardı. Bunu duruşmaların ilk gününden başlayarak hep vurguladık. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne verdiğimiz dilekçede ve duruşmadaki sözlü açıklamamda, bu konuyu kanıtlarıyla ortaya koyduk. Dilekçeyi bu davanın esasını ortaya koyması açısından yayınlıyoruz.

19 EKİM 2009 GÜNLÜ DİLEKÇEMİZ

Özü: Ergenekon adı verilen yargılamaya yabancı devletlerin ve kurumların müdahalesine son verilmesi ve yargının emperyalist müdahaleden bağımsızlığının sağlanması için, hükümete ve yüksek yargı kurumlarına yazı yazılması talebi.

OLAY

I. Bu yargılamanın adını bile emperyalist devletler koymuştur. Hatırlanacağı üzere, AB Türkiye Temsilcisi Karen “Fogg’, kendisine ait olduğunu kabul ettiği e-postallarında, “Türk tarihinin hakkından gelme” hedefi konuyordu. O zamanki AB temsilcisi Fogg, 3 Aralık 2001 günü AB Merkezi’ndeki üst düzey görevlilerden Adriaan van der Meer’e yolladığı e-postada şunu yazıyordu:

“Ne AB, ne de ABD, Türkiye’ye kendi tarihinin hakkından gelmekte nasıl yardım edebilecekleri konusunda ipucuna sahip.” (Doğu Perinçek, Karen Fogg’un E-Postalları, 5. basım, Kaynak Yayınları, İstanbul, Ekim 2005, s.52)

Karen Fogg Türk devleti içinde bu amaca yönelik bir yıkıcı faaliyeti örgütlüyordu. Bu faaliyet kapsamında Türkiye’nin millî güçleri “uyanan köpekler” koduyla adlandırılıyor, Türkiye’yi bölmek için harekete geçirilecek unsurlara da”uyuyan güzeller” adı veriliyordu. Ergenekon soruşturmasının ilk tasarımını ve ipuçlarını Karen Fogg’un epostalarlında açıkça saptayabiliyoruz.

II. Soruşturma için düğmeye basılan yer ise, Beyaz Saray’ın Oval Ofisi’dir. O zamanki ABD Başkanı Bush, 5 Aralık 2007 günü, ABD’nin BOP Eşbaşkanı Tayyip Erdoğan’a Ergenekon operasyonunu başlatması talimatını vermiş, düğmeye basmıştır. Böylece Ümraniye soruşturması, Ergenekon tertibine dönüştürülmüştür. Tertibin başından itibaren Ergenekon adıyla planlandığı, Ümraniye Polis Merkezi’nde bombaların çekiminin yapıldığı görüntü ve ses kayıtlarıyla ispatlanmıştır. Polis memurları, soruşturmadan açıkça Ergenekon diye söz etmektedir. Emperyalist devletlerden alınan cüretle, Genelkurmay Başkanı’ndan “O çocuğu” diye söz edilmekte, “Operasyon Ergenekon olduktan sonra, sinkaf ederim hakimini de savcısını da” denerek, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve Türk yargısına ancak emperyalistlerin ağza alabilecekleri bir dille hakaret edilmektedir.

III. ABD ve AB emperyalistleri, bugün Kürt Açılımı, Ermeni Açılımı ve Kıbrıs Açılımı başlıkları altında yürüttükleri Kemalist Devrim’i tasfiye ve Türkiye’yi bölme operasyonlarında, Ergenekon tertibine özel bir işlev yüklemişlerdir. Bu konuda kamuoyunda tam bir görüş birliği vardır. ABD’nin psikolojik savaş mangasının kalem erbabı, Ergenekon davası olmasa, Türkiye bu açılımları yapamazdı diye açıkça yazmaktadır. Öte yandan Türkiye’nin millî güçleri, bütün Türk milleti de olayın farkındadır, Ergenekon tertibinin emperyalist plan içindeki belirleyici yerini saptamışlardır.

IV. ABD ve AB emperyalistleri, soruşturma ve yargılamanın her aşamasında, Beşiktaş örgütlenmesini açıkça kullanmışlar, Türk yargısına açıkça talimatlar yağdırmışlar, kirli elleri ve ayaklarıyla yargı faaliyetinin içine girmişlerdir. Bu küstah girişimlerini kamuoyu önünde, bildiriler yayınlayarak, parlamento kararları alarak, hükümet açıklamaları yaparak alenen yürütmüşlerdir. Türk yargısının bağımsızlığını açıkça ve utanmazca çiğnemişlerdir.

Türk Yargısına emperyalist müdahale, en son AB ilerleme raporuyla, Türkiye’nin egemenliğini çiğneyen, Türk milletinin gururunu hiçe sayan, Türk Yargısının bağımsızlığını ve onurunu ayaklar altına alan boyutlara........

© Aydınlık