We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Seçilmenin yasaklandığı ülke

169 0 74
22.03.2019

Yerel seçimlere sadece 9 gün kaldı. Ankara,İstanbul, Bursa, Antalya, Mersin, Manisa ve Kars bu seçimde rekabetin en çok kızıştığı iller.

Ankara'da 'Millet İttifakı'nın ortak adayı Mansur Yavaş'ın yarışı nerdeyse 8 puan önde götürdüğüne ilişkin haberler siyaset kulislerini hareketlendirdi. İstanbul'da Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu için 'bıçak sırtı' deniyor. Antalya ve Bursa'da CHP adaylarının şansının uzun bir aradan sonra arttığı konuşuluyor. Mersin ve Manisa'dan aynı yönde haberler geliyor. Kars'ta HDP'li aday Ayhan Bilgen'in yarışı önde götürdüğü haberleri dalga dalga yayılıyor.

Liderler seçim meydanlarında din, beka ve savaş söylemi üzerinden yürüseler de, yerel düzeyde adayların burun buruna yarışı var. Adana, Antalya ve Kars'ta muhalefetten sürpriz çıkışlar bekleniyor.

Bu kıyasıya yarıştan ne çıkacak?

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk seçimi olacak yerel seçimlerin, partiler ve adayları arasındaki yarışı boşa çıkarmaya kurulu olduğu algısına nerdeyse herkes kaptırdı kendini. Yarışın nafile bir uğraş olduğunu düşünenlerin sayısı azımsanmayacak kadar çok.

Nasıl mı?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş hakkındaki soruşturmalar ortada. Mansur Yavaş, AKP'nin iddiasına göre sahte senetle tahsilat yapmaya çalışmakla suçlanıyor. Yavaş ise tam tersine, sahte senetle kendisinin dolandırıldığını öne sürüyor. Şu an savcılıkta Mansur Yavaş hakkında daha........

© Artı Gerçek