We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Şu AB’nin yaptığı!

44 9 1
23.08.2021

Stockholm. Doğan Özgüden, “Bugün 82. doğum gününü kutladığımız değerli bilim insanımız ve sosyalizm savaşçımız Gençay Gürsoy’un beklenen kitabı çıktı: Bir Hayat Üç Dönem” (İletişim Yayınları 2021) diye yazıyor, Artı-Gerçek’te çıkan son yazısında.

Gençay Hoca bir ayağıyla da İskandinavyalıdır. Yaşar Kemal’in nasıl bir İsveç dönemi varsa, onun da Norveç dönemi vardır. Kulübe 70’inde katılan biri olarak, hemen ilgimi çekti elbette.

Pdf halini okumaya başlayacağım kitabı. Neden kitap olarak değil de, pdf diye sorabilirsiniz. Çünkü bir süredir bana yollanan kitaplar ulaşmıyordu. Sağ olsun sonunda, Metin Celal’in "okuduğum kitaplar" sitesi aracılığıyla, kitap bu yolla ulaştı elime. Feyyaz Kerimoğlu da bir süredir internet üzerinden Türkiye’den istediği kitapların kendisine ulaşmadığından yakınıyordu. Daha önce böyle bir sorun yoktu. Tabii hemen "Ülkede yeni bir uygulama mı başladı" sorusu akla düşüverdi.

Çünkü, Bandırma’da Ozan Kitabevi, yayınladığı Edirne Üniversitesi'nde Klasik Elen dili profesörü olan Sema Sandalcı’nın tercüme ettiği “Bandırma Erdek Rumlarının Tarihi ve Etnografyası” adlı derlemeyi yollamak için kök sökmüştü Postane’de. Hâlâ da ulaşmadı elime. Umut ederim geri gitmez........

© Artı Gerçek


Get it on Google Play