We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bir skandal daha

89 7 8
29.06.2022

Sözü önce, Ankara 78'liler Meclisi, Ankara Düşünceye Özgürlük Girişimi, Demokrasi İçin Birlik, Deniz Yıldızı Derneği, Düşünce Suçu (!?) na Karşı Girişim, Göçmen Kadınlarla Dayanışma Derneği ve Yurttaş Girişimi’ ne bırakayım:

“Pınar Selek’in beraatının Yargıtay tarafından bozulması ve kendisinin tekrar yargılanmak (= mahkum edilmek) istenmesi, bugünkü Türkiye ortamında bile inanılmayacak bir skandaldır.

Hukukla en ufak bir ilgisi bulunmayan bu karar tamamen siyasidir. AKP-MHP koalisyonu eski defterleri karıştırıp acaba ne bulup ortalığı daha da gerebiliriz diye uğraşırken şimdi de bunu çıkarmıştır.

Oysa dosyada 1998 yılındaki patlamanın gaz kaçağından olduğuna ilişkin üç adet bilirkişi raporu bulunmaktadır ve ayrıca, duruşmada sözlü olarak da ifade edilen Polis Olay Yeri İnceleme Raporu bomba olmadığını söylemektedir.

Üstelik, Pınar Selek’e bu konuda tek soru sorulmamıştır ve “beraber yaptık” diyen kişi bu ifadeyi işkence altında verdiğini mahkemede açıklayarak beraat etmiştir. Onun beraatı kesinleşirken, Pınar Selek’in beraatını 24 yıl sonra bozmak hukuk ve akıl dışıdır ve tam bir işkencedir.

Pınar Selek’in tek suçu baş eğmeyen bir bilim kadını olması, yani mevcut Tek Adam İktidarı’nın antitezi niteliğinde bir sembol oluşturmasıdır. 27.06.2022”

19 Aralık 1999 kıyımından sağ çıkmak bir........

© Artı Gerçek


Get it on Google Play