We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kızını cinsel istismardan 15 yıl hapis cezası aldı ama serbest!

232 8 135
25.05.2020

Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismarı suçundan 15 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası alan adam, sadece 4 ay tutuklu kaldı, tutuksuz yargılandı ve hâlâ tutuklanmadı.

Leyla sınırda zihinsel engeli olan bir kız çocuğu. Sakarya Kocaali’de yaşayan ailesi, Leyla ile abisinin okula gidip gelebilmeleri için Karasu ilçesinde onlara bir ev tutuyor. Leyla’nın annesi ve babası da zaman zaman ilçedeki bu eve geliyor. Leyla’nın abisinin okulda olduğu saatlerde, babasının annesinden gizli olarak bu eve sık sık gidip geldiği ve Leyla’yı defalarca istismar ettiği sonradan ortaya çıkıyor.

Bir gün annesinin telefonla aradığında Leyla ağlayarak “Anne babamı buraya neden tek gönderiyorsun? N’olur babamı gönderme, sen gel, beni babamla evde yalnız bırakma” diyor ve annesinin evde onunla kalması için ısrarcı oluyor. Bunun üzerine annesi eve gidiyor ve Leyla’ya onunla kalması konusunda neden bu kadar ısrar ettiğini soruyor. Leyla, babasının cinsel istismarına uğradığını anlatınca, o da bunu büyük kızlarına anlatıyor. Leyla’nın babası, büyük kızları ve eşleri de eve geliyorlar. Bu arada annesi, eşini odaya çekip Leyla ile yüzleştiriyor. Adam inkâr ederken, Leyla ağlayarak olan biteni bir kez daha anlatıyor. O sırada Leyla’nın ablası ses kaydı alıyor. Ses kayıtlarında da duyulduğu üzere, odadayken Leyla’nın annesi babasına “Hani tekrar yapmayacaktın?” diye soruyor. “Sus duyulacak” diyerek panikle kadını susturmaya çalışan adam, “Yok, o zamandan beri yapmadım” diyor. Bu kısa diyalogdan........

© Artı Gerçek