We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Çocuğa cinsel istismarda beraata ‘Yaşından büyük gösteriyor’ gerekçesi

98 3 0
06.01.2020

Betül başarılı bir öğrenciydi; okulunda matematik olimpiyatları için kurulan takımın kaptanıydı. 2016’da 15 yaşındayken babasını kanserden kaybetmesiyle hayatı altüst oldu. Bu zor süreçte annesi ve abisi dışında geniş ailesi ona büyük baskı uyguladı. Betül evden çıktığı için veya kıyafetleri yüzünden akrabalarının tepkisiyle karşılaşıyordu. Sürekli “Senin baban yok. Babası olmayan mazlum olur, boynu bükük olur, kendine çeki düzen ver” diyerek Betül’e kendini değersiz hissettiriyorlardı.

“Sevgi açlığım olduğunu fark ettim ve insanlarda babamın sevgisini aradım” diyen Betül, 2017’de 16 yaşına bastığı sırada, arkadaşlarıyla gittiği bir kafede 23 yaşında Adil isimli bir erkekle tanıştı ve onunla arkadaşlık etmeye başladı. Fakat Adil Betül’ü cinsel ilişkiye zorladıktan sonra bunu herkese anlatmaya, Betül’ü kötülemeye başladı; Betül’ün ‘yollu’ olduğunu söyleyerek insanların ona bakışını değiştirmeye çalıştı.

O yılın sonlarına doğru internet üzerinden tanıştığı 24 yaşındaki Cemal’e 16 yaşında olduğunu söyleyen Betül, “Olsun, aşkın yaşı yoktur” yanıtını aldı. Cemal Betül’e ona aşık olduğunu, onunla evlenmek istediğini ve onu aile baskısından kurtaracağını söylüyordu. Bir gün Betül iş yerine ziyarete gittiğinde Cemal onu öpmeye çalışınca Betül bunu istemediğini söyledi. Bunun üzerine Cemal onu hırpalamaya başlayınca Betül oradan kaçtı.

Cemal daha sonra Betül’ü arayarak, onun kirli olduğunu, bu şekilde onunla görüşemeyeceğini, ‘içindeki pislikleri çıkaracağını’ ve bunun için ona dokunan son insanın kendisi olması gerektiğini söyledi.

Bu konuşmanın üzerinden 4 gün geçtikten sonra Betül’ü bir eve çağırdı. Betül konuşacaklarını düşünerek gitmişti. Ama Cemal üstüne geldi. Betül, “Bana dokunamazsın, istemiyorum” diye bağırsa da kaçamıyordu. Cemal kapıları kilitlemişti. Betül bağırıp kaçmaya çalışınca ona şiddet uyguladı ve 7 kez cinsel saldırıda bulundu. Betül oradan çıktıktan sonra Cemal’i internette her yerden engelledi.

Birkaç ay sonra arkadaşları aracılığıyla tanıştığı Semih, borcu olduğunu söyleyerek Betül’den yardım istedi. Betül, babasından kalan altın bileziğini satarak, borcunu ödeyebilsin diye parasını........

© Artı Gerçek