We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İki çok sevimsiz haber ama birbirleriyle tutarlı

119 12 20
25.09.2021

Bugün “fahiş fiyat” komedisi ile ilgili bir yazıya başlamıştım ki mailime “Euronews Türkçe”nin bir haber bülteni düştü ve ben “fahiş fiyat” komedisi yazımı erteleyip aşağıdaki iki konuyu yazmaya karar verdim; daha doğrusu yazmaktan öte, aktarma.

İlk haber AB ile tam üyelik müzakerelerini hukuken sürdürür gibi gözüken ama müzakerelerin fiilen bittiği AB ile ilişkilerde Türkiye’nin artık AB Komisyonu tarafından da Ortadoğu ve Kuzey Afrika birimine kaydırıldığı haberi.

Bugünkü ortamda muhtemelen insanlar bu haberi çok ciddiye almayacaklar ama bu haberin Türkiye’nin geleceği, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceği için ne kadar berbat olduğunu seneler bize gösterecek.

Türkiye Recep Tayyip Erdoğan’ı asla affetmeyecek çünkü bu işin temel sorumlusu kendisi.

Fazla yorum yapmadan Euronews Türkçe”nin haberini noktasına dokunmadan aktarıyorum (internet gazeteciliğinin böyle yararları var).

“Türkiye, Avrupa Birliği Komisyonu'nun 'Komşuluk ve Genişleme Müzakereleri Genel Direktörlüğü' (NEAR) bölümünde Ortadoğu ve Kuzey Afrika birimine kaydırıldı. Komşuluk ve Genişleme Müzakereleri Genel Direktörlüğü'nde (NEAR) yeni bir yapılanmaya giden Komisyon, Türkiye'yi de içine aldığı ve daha önce Ortadoğu ve Kuzey Afrika olan birimin adını da 'Güney Komşuları ve Türkiye' olarak değiştirdi.

Genişleme ve Komşuluk Komiserliği'nde görevli ve Euronews........

© Artı Gerçek


Get it on Google Play