We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

‘HDP, AKP ile bir daha asla!’ diyor...

70 23 15
22.09.2021

Kamuoyu ve siyasi kulisler HDP’nin 27 Eylül’de açıklayacağı tutum belgesini merakla bekliyor. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan bu tutum belgesinin partilerden ziyade toplumsal muhalefete bir çağrı olacağını söylüyor - “Türkiye’yi barışa, refaha ve huzura götürecek bir çağrı olacak.” diyor.

Önce ilkeler, sonra ilkesel ittifaklar.” diyen Selahattin Demirtaş, seçim öncesi dönemde, bu tutum belgesinin merkezinde siyasi ittifakları etkileyecek fikirler olduğunu mu anlatmak istiyor? Bunu henüz bilmiyoruz.

Diğer yandan geçtiğimiz günlerde, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Kürt meselesini HDP ile çözebilecekleri" yönünde bir açıklama yaptı. Bu açıklamanın ardından HDP’li Sezai Temelli ise “Muhatap İmralı’dır” dedi ve böylece seçim öncesi liderlerin gündemine gelen “Kürt Sorunun” muhatapları konusunda yeni bir tartışma başladı.

Temelli “Kürt sorununun çözümünün yegâne muhatabı HDP değil ama bu sorunun çözümü adına bugün demokratik siyaseti var eden ve kolaylaştıran başlıca aktör HDP'dir. Ama asla........

© Artı Gerçek


Get it on Google Play