We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yaz kızım, tek kişilik Ergenekon hücresi!..

649 34 179
01.12.2018

Bu hepsinin bir giriş yazısı oldu esasında ve mahkemeden 'Ergenekon örgütünün varlığı ispat edilemedi' kararı çıkınca 1977'lere gittim ve 'Tek kişilik Arapgir Hücresi' düştü usuma.

Şimdi önümüzde başka bir dava dosyası var ve adı ERGENEKON. Ergenekon dosyası tez olarak araştırılması gereken bir dosya, bir darbe girişimi davası, uğrunda insanların hastalanıp öldüğü yada intihar ettiği bir dosya. Ama Ergenekon dosyasının en önemli özelliği, Recep Tamam Erdoğan ve AKP'nin elini güçlendiren dosya olması. Öyle bir dosya ki Erdoğan'ın darbecilere karşı savcı konumuna getirdi ve sol liberallerin desteğini aldırttı. Ergenekon öyle bir dosya ki, Erdoğan dünya kurulduğundan beri gelmiş geçmiş en demokrat başkan oldu.

Ve gelelim ilk olarak Ergenekon dosyasının beraat ettiğinin ertesi gününe, yani darbeyle iktidara gelemeyen komutanların, Erdoğan'ı emir eri noktasına getirip Türkiye'yi yönetmeye başladığı güne ve karşıtı ne kadar komutan varsa hepsini Fethullah Gülen manipülasyonuyla hapse attırmasına ve Dolmabahçe mutabakatını yerle bir edip barış yerine savaş getirmesine, Kürtleri hem içeride hem dışarıda öldürmeye başlamasına. Yani darbe girişimine karşı........

© Artı Gerçek