We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Seçimi kaç cinayete kazanırsın Erdoğan!...

936 241 0
15.12.2018

Perde tekrar açıldığında herkes sahneye sırtını dönmüş, kımıldamadan duruyordu. Damat herşeyin farkındaydı ve fısıldayarak 'Bıbıcım, bu seçimi kaç cinayete alırız' dedi.

Evde, pardon sarayda herkes tedirgindi, yine yaklaşan bir seçim vardı ve artık hiçbişey eskisi gibi değildi. Evin babası, Türkiye'nin kahramanı, Ortadoğu'nun başı ve dünyanın tir-tir korktuğu adamın karizması artık yavaş yavaş siliniyordu. Çocuklar evin bir kenarına pısmış gibiydiler. Bakan damat en endişelileriydi, çünkü artık sadece damat değil, her kuruşta imzası olan birisiydi. Yani, ileride olası bir yargılanmada ilk hapı yutacaklardan birisiydi. Hatta "Beraber hapı yuttuk biz bu yollarda" tekerlemesi diline pelesenk olmuş, o da Devlet Bahçeli'nin seçim sonrası plesibit olma olasılığını çözmeye çalışıyordu. Bir fırsatını buldu ve eşinin kulağına "Plesibit olacak diye bu tekerleme dilime pelesenk oldu" diye mırıldandı. Eşi içinden "Madem pelesenk oldu, plesibit de iyi bişeydir" diye geçirdi.

Herşey esasında iyi gidiyordu, İsrail Başbakanı Netenyahu o demeci vermeseydi, yaşamlarına güle oynaya devam edeceklerdi ama Netenyahu, Türkiye'yle aralarında iyi gelişmeler olduğunu söyleyerek "Erdoğan artık iki günde bir........

© Artı Gerçek