We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kürt soğanın cücüğünü kime vereceğini şaşırdı!..

722 43 484
24.11.2018

Şimdi hepimiz ailecek televizyonun karşısına geçmiş enflasyonun ve doların ne kadar düşeceğini bekliyoruz.

Sadece ben değil, biçok arkadaşım artık şaşırmadığını söylemeye başladı. Mesela eşim Hilal de artık hiçbişeye şaşırmıyor, o kadar ki doktora mı sorsam diye düşünürken bir de baktım ki ben de şaşırmıyorum, yani ya ikimiz de doktorluk olduk yada herkese uyum sağlayıp "Şaşırmayanlar Klübü"ne bilmeden üye olmuşuz. Hırsızlığa da, stokçuluğa da, işkencelere de, öldürülmelere de, hapsedilmelere de bir şekilde alışıyorsun, kanıksamaya başlıyorsun. En çok sıra sana, yani kendine geldiğinde şaşırman gerekirken, tam tersi oluyor, çünkü sen o zamana kadar "Sıra bana kadar geldiyse" moduna giriyorsun ve artık yapacak pek bişey kalmıyor.

Bu şaşırmama durumu her iktidarın olduğu gibi Recep Tamam Erdoğan'ın da çok sevdiği bişey, çünkü insanlar şaşırmaktan vazgeçmeye başladıklarında daha da faşistleşebiliyorsun devlet yada yönetici olarak.

Dedim ya, ben de uzun zamandır aynı durumdaydım ama bu soğan işiyle sanırım artık kurtuldum artık. İlk önce Hilal'in mesajını görünce gülmekten karnıma ağrılar girdi. Hilal'in hem Facebook'da hem de Twitter'da attığı mesaj şöyle:

"Damat Berat talimat verdi depolarda soğan sayımı başladı.
İllere göre soğan sayısının dağılımı.
İstanbul: Açılan soğan torbası sayısı 4030, sayılan soğan sayısı 2570, çürük soğan 765
Ankara: Açılan soğan torbası 3730, sayılan soğan sayısı 1890, çürük soğan sayısı 436.
"

Gülerken de esasında halime şükretmeye başladım, çünkü enflasyonu düşüren soğan yerine patates olsaydı önce Hilal hapı yutmuştu, dolayısıyla da ben.........

© Artı Gerçek