We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Haklısın aptalım, seni ciddiye aldım Nedim Şener!..

1066 198 683
13.02.2019

Ben hâlâ, kimileri saf değiştirse de kendilerini gazeteci sanıyorum, bunlardan birisi de Posta gazetesi yazarı Nedim Şener. Nedim Şener'de Doğu Perinçek hastalığı başladı, uzun zamandır farkındayım bunun. Doğu Perinçek yanında biri hapşırsa yada yellense, "Bu Amerika'nın bir oyunu" modunda birisi. Nedim de, arkadaşı esnese "Fethullah Gülen'den şüpheleniyorum" kıvamına geldi iyice.

Geçtiğimiz günlerde 16 Temmuz 2016 tarihli bir darbe tutanağını ifşa etti gazeteci Ahmet Dönmez. Nedim Şener de yazı yazarak tutanağın doğruluğunu kabul etti. Darbe üzerine çok yazı yazdığım için ben de Nedim Şener'in tutanağı doğrulamasını önemseyerek 5 fotoğraflı soru sordum kendisine.

Öncelikle bunca yıldır gazeteci olmana karşın sana Türkçe dersi vereyim Nedim Şener, soru bişeyi öğrenmek için sorulur, içinde yorumlarım da olsa, karşı tarafın düşüncelerini merak için sorulur ve sonunda yanıta göre ikna olma olasılığı da vardır. Büyük bir olasılıkla Fethullah Gülen hakkında benden fazla bilgin olduğu için ve onunla ilgili her konuya cevap verdiğin için de sana sordum. İlk soruma yanıtın şöyle oldu:

İlk yanıtını alınca haklılık oranımın arttığını düşündüm. Hâlâ da haklıyım demiyorum ama oranım arttı diyorum. Haklısın, aptalım, çünkü seni ciddiye alma gafletinde bulundum, sorularımı bir komutana danışır, hatta referans vererek yanıtlarsın diye düşündüm. Bir daha aptalım, çünkü ben sen tutuklandığında senin tutukluluğunu protesto eden bütün yürüyüşlerde vardım. İlk mahkemenizde Kadıköy Adliyesi'nde Ertuğrul Mavioğlu konuşurken gururla mikrofonu tutan bendim. Üçüncüsü de benim yazımda senin söylediğin EYP (Elle yapılan bomba) lafı geçmiyor, bu bilgi için de teşekkürler.

Bu arada senin takipçilerinden........

© Artı Gerçek